Dlaczego warto kupować tylko oryginalne tusze do drukarek?


drukarki laserowe kolorowe

Każdy, kto posiada w domu lub też w biurze drukarkę atramentową hp, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku oficjalnym kupić można oryginalne i produkowane przez producenta tusze do drukarek hp, lecz również nieoficjalne zamienniki. Czym się one dokładnie różnią od siebie i dlaczego warto kupować jedynie te oryginalne wersje?

Jak jest pomiędzy nimi różnica?

Podstawową sprawą, jaką różnią się te dwie wersje tuszy hp od drtusz.pl, jest oczywiście cena. Model z oficjalnej dystrybucji to często wydatek nawet ponad 100, podczas gdy zamiennik to często zaledwie 30-50 złotych. Cena ta jednak ma swoje odzwierciedlenie w jakości drukowanych dokumentów. Z racji niższej ceny, używany tusz jest gorszej jakości, co często powoduje, że wydruki się rozmazują, lub nie mają odpowiedniej rozdzielczości, co jest widoczne już na pierwszy rzut oka. Dodatkowo taki tusz z racji gorszej jakości, może stanowić zagrożenie dla drukarki, ponieważ jej podzespoły zaprojektowane są pod lepszej jakości tusz.

Dlaczego warto kupować oryginalny tusz do drukarki hp?

Dlaczego więc warto kupować jedynie ten oryginalny produkt? Przede wszystkim dlatego, że nie ryzykuje się uszkodzeniem samego urządzenia. Po drugie dlatego, że otrzymuje się lepszej jakości wydruki. Najważniejszym jednak powodem jest ten, że kupowanie tańszych tuszy, to jedynie pozorna oszczędność. Nie tylko zużywają się one o wiele szybciej niż te oryginalne, co w dodatku doprowadzać mogą do uszkodzenia urządzeni, co oznacza kosztowną naprawę, a w skrajnych przypadkach konieczność kupienia zupełnie nowego egzemplarza. Oszczędzając więc kilkadziesiąt złotych, można finalnie stracić nawet kilkaset złotych. Jak więc widać, zupełnie nie warto kupować zamienników, ponieważ stanowi to zbyt duże ryzyko, a także jest zwyczajnie gorsze w codziennym używaniu.