Dobór odpowiedniego tuszu do urządzenia wielofunkcyjnego – jak to zrobić?


Mimo rosnącej popularności przechowywania większości informacji w internetowych bazach danych, wciąż istnieje konieczność fizycznego posiadania niektórych dokumentów lub ich wydruku. Z tego względu, w wielu gospodarstwach domowych znajdują się różnego rodzaju drukarki lub urządzenia wielofunkcyjne – na przykład firmy HP. Co naturalne, w wyniku regularnego użytkowania, wymagają one wymiany tuszu. Jak wybrać odpowiedni?

Oryginalny czy zamiennik?

Wybór na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Na pierwszym miejscu wskazać należy tusze stworzone przez producenta samej drukarki, czyli HP. Jednakże takie kartridże są stosunkowo drogie – choć również niezawodne.

Wiele osób, szczególnie gdy potrzebują drukować duże ilości, poszukuje nieco tańszych rozwiązań. Taką opcją są zamienniki – jednak wyłącznie te dobrej jakości. Jeśli decyzja padnie na zamienny tusz stworzony przez nikomu nieznanego producenta, może on doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia drukarki. Z tego względu należy zawsze wybierać tusze od renomowanych producentów – na przykład zajmujących się na co dzień serwisowaniem lub obsługą drukarek.

HP Deskjet 2620 tusz – jaki wybrać?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na oryginał, czy zamiennik, zawsze należy korzystać ze sprawdzonego sklepu jakim jest drtusz.pl. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że transakcja przebiegnie pomyślnie, a kartridż będzie działał. Zakupując oryginalny tusz, należy znać model drukarki, do którego go dobieramy.

Jeśli chodzi o zamiennik – tutaj oznakowanie może być dwojakie. Niektórzy producenci również podają nazwy konkretnych modeli drukarek, do których pasuje określony model. Inni – wskazują na numer oryginalnego tuszu, który ich produkt jest w stanie zastąpić. Trzeba na to uważać i zwracać baczną uwagę na to, którą metodę znakowania produktu przyjęto.