iPhone 13 mini – korzyści płynące z modelu


iphone 13 mini

W ostatnich latach smartfony stopniowo zwiększają swoje rozmiary, ale nie wszystkim się to podoba. Są osoby, które uważają, że wygodniej jest korzystać z urządzenia mobilnego jedną ręką, dlatego wymiary muszą spełniać takie parametry. Nie daje to jednak prawa do pogarszania możliwości technicznych, mają one wysokie wymagania. Specjalnie dla takich osób Apple wprowadza na rynek serię smartfonów mini. Najnowszy iPhone 13 mini stał się najlepszy wśród urządzeń o małej przekątnej.

Dlaczego warto mieć iPhone’a 13 mini

Głównym problemem z telefonami o małej przekątnej jest to, że nie chcą być kupowane, ponieważ użytkownicy nie chcą drogiego, kompaktowego urządzenia z ograniczonymi możliwościami fotografowania, czasem pracy na baterii i parametrami technicznymi. To wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem się iPhone’a 13 mini. Tutaj zmodyfikowano wszystko to, co kiedyś zrażało nabywców, poprawiono funkcje.

Co daje Ci ten model smartfona:

Choć model ten, podobnie jak podobne kompaktowe warianty, jest również lekki i mieści się w dłoni, cechuje go błyskawiczna reakcja na dotyk. Wystarczy lekko przesunąć palcem, aby obsługiwać opcje menu.

iPhone 13 mini urósł tylko o ćwierć milimetra grubszy od swojego poprzednika, ale dodał poczucie niezawodności, solidności. Podświadomie zaczął symbolizować pewność siebie, władzę.

Główną zaletą tego gadżetu jest redukcja „frędzli”. Dzięki temu wycięciu tracimy użyteczną powierzchnię wyświetlacza, co jest szczególnie istotne w przypadku mniejszych wariantów.

iphone 13 mini

Co sprawia, że iPhone 13 mini jest lepszy od konkurencji?

Mimo niewielkich rozmiarów wyświetlacz tego modelu prezentuje wysoki poziom jasności. Nie każdy telefon może pochwalić się tak naturalnymi kolorami, głębią odcieni czerni. Kiedy robisz zdjęcie czegoś w plenerze, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś to zobaczył.

W przeciwieństwie do większych smartfonów, mamy tu tylko dwa aparaty, ale jakość jest lepsza niż w przypadku niektórych z trzema. Autofokus Dual Pixel oraz optyczna stabilizacja obrazu zapewniają ostre zdjęcia, bez szumów. Dzięki trybowi nocnemu uzyskasz wysokiej jakości zdjęcia nawet w ciemności. Apple naprawdę poprawiło możliwości aparatu. Zastanów się, czy inny mały telefon może robić zdjęcia tej samej jakości.

Model ten działa o 1,5 godziny dłużej niż poprzednia wersja, dzięki dłuższej o 9% baterii. Choć szybkość ładowania jest wolniejsza, iPhone 13 mini wyprzedza wiele podobnych wariantów pod względem czasu pracy na baterii. Moc obliczeniowa procesora wyprzedza resztę. Jest dwukrotnie szybszy niż konkurencja. Jednocześnie wydajność dla grafiki jest wyższa o 30%. Wszystko to na tle 128 GB pamięci wbudowanej.

Zdając sobie sprawę z zalet iPhone’a 13 mini, inni producenci wycofują swoje linie kompaktowych gadżetów. Ten prawdziwie topowy model słusznie zasłużył na swoje uznanie.