Jak kupić dobry głośnik bluetooth?


Od jakiegoś czasu głośniki bluetooth cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma co się dziwić, w końcu dzięki tym urządzeniom możliwe jest zabranie ulubionej muzyki nie tylko nad wodę, na piknik, czy też nawet na rower. Pomimo jednak tak dużej popularności, mało kto wie, jakimi cechami konkretnie taki głośnik powinien się charakteryzować.

Moc głośnika

Każdy z pewnością chce, aby jego głośnik bluetooth charakteryzował się możliwe najwyższą mocą, co zapewni mu oczywiście dużą głośność. Niestety ze wzrostem mocy idzie również wzrost ceny, a co najważniejsze wzrost rozmiaru. Wybierając więc bardzo mocny głośnik, traci się w tym wypadku inną dużą zaletę tego typu głośników, czyli dużą mobilność. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę kompromis i wybrać model nie tylko o odpowiedniej mocy, lecz również mobilności. Przyjmuje się, że jednym z lepszych rozwiązań jest głośnik o mocy 10 W.

Jakie zasilanie wybrać?

Zupełnie osobną sprawą jest to, w jaki sposób dany głośnik powinien być zasilany. Najczęściej ma się do czynienia z bateriami, lecz ich ogromną wadą jest to, że dość szybko się wyczerpują. Konkurencyjnym rozwiązaniem jest akumulator, który znacznie dłużej może dostarczać energię do głośnika, lecz pamiętać trzeba, że o ile baterie można szybko wymienić na zupełnie nowe, to już rozładowany akumulator musi zostać podłączony do gniazdka elektrycznego i w ten sposób ponownie naładowany.