Jaką drukarkę wybrać do zdjęć?


jaka drukarka do zdjęć

Wybór drukarki to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla początkujących użytkowników. Na rynku istnieje cały szereg sprzętów o zróżnicowanych funkcjach, więc warto uważnie się im przyjrzeć, aby nie popełnić błędu. Kluczową sprawą jest oczywiście nasz budżet, lecz czasem lepiej zainwestować nieco więcej, jeśli urządzenie ma nam wiernie służyć przez lata. Satysfakcja z zakupu będzie możliwa do osiągnięcia, jeśli dokładnie przeanalizujemy wszystkie opcje.

Współczesna drukarka fotograficzna

W dzisiejszych czasach robienie zdjęć jest niezwykle proste. Każdy może zostać domorosłym fotografem. Nie jesteśmy już zdani na nieliczne zakłady fotograficzne, które wywoływały stare zdjęcia z kliszy. Oczywiście nie otrzymywaliśmy wówczas fotografii od ręki, lecz zmuszeni byliśmy na nie poczekać. Dzisiejsze technologie sprawiają, że zdjęcia możemy wykonać i wywołać zaledwie w jednej chwili. Podniosły się wobec tego oczekiwania użytkowników co do jakości zdjęć. Nie trzeba już biegać do profesjonalistów, by uzyskać zdjęcia na przyzwoitym poziomie. Dla osób, które uczyniły z fotografowania swoją pasją bądź pracą drukarka do zdjęć jest sprzętem obowiązkowym. Nowoczesne urządzenia drukujące potrafią bardzo wiernie oddać obrazy utrwalone na fotografiach. Nie powodują efektów „rozjeżdżania się ” pikseli, drukują w głębokich, nasyconych barwach. Można dzięki nim wykonywać pamiątki rodzinne lub stylowe fototapety.

Jaka drukarka do zdjęć?

Najtańszą opcją są drukarki laserowe, lecz mają one pewne mankamenty. Obrazy powstają w niewielkiej rozdzielczości, a drukarka może mieć problem z obsługą grubszych formatów papieru. W drukarkach laserowych tusze są w wersji sproszkowanej, co może zaburzać swobodne przechodzenie jednych kolorów w drugie. Więcej trzeba zainwestować w drukarkę atramentową, ale odznacza się ona lepszą jakością wydruku. Dobrze jest wybrać drukarkę, która może drukować bezpośrednio z aparatu. Należy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak prędkość drukowania, zwłaszcza jeśli na co dzień chcemy intensywnie używać sprzętu.

jaka drukarka do zdjęć

Minidrukarka do zdjęć

Minidrukarki nie są jeszcze tak popularne, jak ich stacjonarne odpowiedniki, lecz ich zaletą jest mobilność. Minidrukarkę można np. łatwo spakować i zabrać ze sobą na wakacje. Jest współczesnym odpowiednikiem osławionych polaroidów.