Najważniejsze parametry kamery internetowej z mikrofonem


Choć kamera internetowa z mikrofonem jest na wyposażeniu większości komputerów w Polsce, to jednak nie każda z nich jest wybrana poprawnie. Często wyboru takiego urządzenia dokonuje się zupełnie przypadkowo i bez odpowiedniej wiedzy, a tym samym posiada się kamerę o niezwykle słabej jakości. Jak nie dopuścić do takiego scenariusza i stać się posiadaczem naprawdę godnego uwagi urządzenia?

Jak zadbać o jakość obrazu?

Na co trzeba zwracać uwagę podczas kupowania nowej kamery internetowej z mikrofonem jeśli chce się zadbać przede wszystkim o to, jak prezentować się będzie nagrywany przez nią obraz? W tym wypadku kluczowe są dwie sprawy – po pierwsze musi ona nagrywać w dobrej rozdzielczości, a po drugie i chyba najważniejsze, w odpowiedniej ilości klatek na sekundę. Jak to jednak przedstawia się w szczegółach? Dobra rozdzielczość na tak kamerę to Full HD. Jeśli natomiast chodzi o ilość klatek, to minimalną wartością jest 30 klatek na sekundę, a gdy chce się posiadać urządzenie naprawdę wysokiej klasy, powinno się wybrać model o 60 klatkach na sekundę.

A co z mikrofonem?

Oczywiście sam obraz to nie wszystko i do odpowiedniego odbioru prowadzonych wideo rozmów przez taką kamerę niezbędny jest również dźwięk. Jak wybrać kamerę internetową z mikrofonem pod kątem rejestrowanego przez nią dźwięku? W tym wypadku najważniejszą sprawą jest po prostu to, aby nie była ona wyposażona w mikrofon nagrywający w jednym kanale, czyli mono. Jeśli chce się mieć dźwięk o dobrej jakości, który będzie odpowiednio wyraźnie słyszalny przez odbiorcę, poleca się model stereo.