Pianownice do myjek ciśnieniowych – jakie są ich zalety?


Czyszczenie auta jest bardzo ważną czynnością. Nikt przecież nie chce poruszać się brudnym samochodem i narażać się na śmieszność pozostałych kierowców. Należy pamiętać, że auto należy czyścić regularnie, jednak środków, dzięki którym można to robić jest mnóstwo. Jedni mają takie możliwości, aby czyścić samochód na własną rękę, z kolei inni wolą udać się do myjni. W przypadku tego pierwszego rozwiązania warto zadbać o dobrą myjkę ciśnieniową, która doprowadzi samochód do czystości. Ale jest pewien gadżet znacznie ułatwiający pracę, a jest nią pianownica. Postanowiliśmy sprawdzić jej zalety.

pianownica
pianownica ręczna z oferty sklepu Shiningcar

Lepsze korzystanie z chemii

Zdecydowana większość kierowców, którzy decydują się na dbanie o samochód poprzez stosowanie własnych środków czystości, kupuje je przeważnie z dobrego źródła. Tanie i bezużyteczne produkty nie są nikomu potrzebne, więc warto kupić rzeczy, które w pełni mogą być skuteczne, a ich działanie będzie widoczne wyraźnie gołym okiem. Pianownica do myjki to urządzenie, które będzie w znacznym stopniu ułatwiać wykorzystywanie tej chemii, w celu dokładnego wyczyszczenia lakieru. Jest ona w pełni bezpieczna a jej stosowanie można zobaczyć na ręcznych myjniach. Po co więc płacić w takich miejscach, jak można to robić na własną rękę?

Jak stosować pianownicę?

Przede wszystkim trzeba znać proporcje, aby lakier można było jak najlepiej wykorzystywać. Pianownice do myjek ciśnieniowych działają odpowiednio, gdy stosuje się proporcje 1:3, chociaż można ją też dopasowywać bazując na własnych doświadczeniach. Należy pamiętać, że pianownice można stosować nie tylko do wyczyszczenia lakieru w samochodzie, ale również innych jego elementów jak felgi, a nawet pianownica ręczna dobrze sprawdzi się do czyszczenia innych produktów.