Wewnętrzne kamery IP – czym kierować się podczas zakupu?


kamera_ip_2mpx

Na rynku znajdziemy wiele modeli kamer IP. Wewnętrzne kamery IP to urządzenia, które zdobywają coraz większą popularność wśród osób chcących zbudować domowy system monitoringu. Mnogość kamer jednak nie ułatwia ich wyboru. Jak wybrać kamerę IP, która będzie najlepiej spełniać oczekiwania? Na jakie parametry należy zwracać uwagę? O tym w poniższym tekście.

Ważne jest miejsce obserwacji

Podstawowym podziałem kamer IP jest podział na kamery wewnętrzne i zewnętrzne. Kamery IP wewnętrzne nie będą nadawać się do instalacji na zewnątrz budynku. Mogą być zbyt delikatne i nie posiadać uchwytów do przymocowania. Zewnętrzne kamery IP są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz zwiększone ryzyko aktów wandalizmu. Posiadają w związku z tym konstrukcję o wzmocnionej wytrzymałości oraz odpowiednie mocowania umożliwiające przykręcenie do ściany.

Istotna jest konstrukcja kamery

Kamery IP (sprawdź takie: https://www.napad.pl/403-kamery-ip) możemy również podzielić ze względu na ich konstrukcję. Tutaj możemy wyróżnić kamery tubowe, kopułowe oraz uchylno-obrotowe. Wybierając wewnętrzną kamerę IP dobrze jest kierować się jej przeznaczeniem. W przypadku chęci odstraszania intruzów idealnym rozwiązaniem może być kamera tubowa dużych rozmiarów. Dyskretne nadzorowanie dużych obszarów ułatwiają kamery uchylno-obrotowe. Do dyskretnego monitoringu również świetnie się nadadzą kamery kopułowe. Na rynku znajdziemy również wewnętrzne kamery IP do zastosowań typowo szpiegowskich. Mają one niewielkie rozmiary, które ułatwiają zamaskowanie kamery w dowolnym miejscu mieszkania. Mogą być również wbudowane w dowolny przedmiot codziennego użytku.

Jakie parametry i funkcje kamery są istotne?

Zarówno wewnętrzne kamery IP, jak i ich zewnętrzne odpowiedniki powinny posiadać jak najszerszy kąt widzenia oraz wysoką rozdzielczość. Dzięki zastosowaniu szerokiego kąta obserwowana powierzchnia znacznie się zwiększa. Funkcją, która ułatwia korzystanie z kamery jest wykrywanie ruchu. Po wykryciu ruchu na monitorowanym obszarze jest wysyłane powiadomienie do użytkownika systemu za pomocą aplikacji mobilnej. Kamera powinna też umożliwiać zarówno podłączenie bezprzewodowe, jak i tradycyjne za pomocą kabla oraz obserwację przy braku oświetlenia.

Kamera IP to przydatne urządzenie, dzięki któremu poczucie bezpieczeństwa może się zwiększyć. Warto wybrać model, który będzie w jak największym stopniu dostosowany do potrzeb.