Dysk twardy do monitoringu- konieczność?


dysk twardy do monitoringu

Dysk twardy to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego, dobrego monitoringu. To właśnie dzięki niemu jest możliwa ciągła praca systemu. W ten sposób kamera będzie prawidłowo zabezpieczała dom, biuro, sklep czy inny budynek. 

Jakie zalety posiada dysk twardy do monitoringu?

Dysk twardy do monitoringu daje możliwość rejestrowania obrazu z kamery, dzięki temu urządzeniu można również odtworzyć zapisany obraz w każdej chwili. Na rynku jest ogromny wybór dysków różnych pojemności oraz firm. Należy pamiętać, że im większa pojemność dysku, tym więcej danych się na nim zmieści. 

 

Jak wybrać dysk do monitoringu?

dysk twardy do monitoringu

 

Kupując dysk twardy do monitoringu u renomowanych sprzedawców można mieć gwarancję, że pomogą oni przy wyborze najbardziej optymalnego sprzętu do domu, biura czy firmy. Największą uwagę zawsze zwraca się na to ile jest kamer, jaka ma być rozdzielczość obrazu oraz liczba klatek na sekundę czyli prędkość zapisu. Zakłada się, że jedna kamera monitoringu, której rozdzielczość to 2mpx potrzebuje ok 1tb.

Zalety monitoringu:

Rejestrowanie otoczenia poprzez monitoring jest coraz bardziej powszechny, doskonale chroni mienie właściciela. Zapewnia zdalny podgląd przez 24/h. W tych trudnych czasach to z całą pewnością znakomite zabezpieczenie majątku. Przez instalowaniem kamer warto skonsultować się ze specjalistami dobrać odpowiednie kamery oraz dysk twardy do monitoringu. Już przez samą instalację kamer w widocznych miejscach oraz umieszczenie tabliczki informującej o tym, że teren jest monitorowany można skutecznie odstraszyć osoby, które wbrew wiedzy właściciela mają ochotę na wycieczki po nie swojej posesji.