Za co płacimy w iPhone 14? Następna generacja iPhone’ów


iphone 14

iPhone 14 to następna generacja iPhone’ów od Apple. Ma nowy design, ulepszony system kamer i mocniejszy procesor. Urządzenie zostało zaprezentowane w 2022 roku.

iPhone 14 – jak wygląda jego wygląd w porównaniu z innymi modelami?

Podobnie jak poprzednie modele, nowy telefon ma elegancki wygląd, który odróżnia go od konkurencji. Najbardziej zauważalną różnicą w wyglądzie iPhone’a 14 jest jego rozmiar. 6,1 cala, jest nieco większy niż iPhone 12 i iPhone 11. Ten wzrost powierzchni ekranu sprawia, że korzystanie z aplikacji i strumieniowanie mediów jest bardziej wciągające.

Inną wartą odnotowania zmianą w tegorocznym modelu jest wyświetlacza OLED o jasności 800 nitów, mogącej wzrosnąć nawet do 1200 nitów w szczególnych warunkach. Ta cecha sprawia, że obrazy są ostrzejsze, a czerń bardziej realistyczna niż w przypadku ekranów LCD, które można znaleźć w starszych iPhone’ach i innych smartfonach dostępnych na rynku.

Apple znów nie zapomniał o łączności 5G. To już standard we wszystkich wersjach nowych telefonów, co zapewnia użytkownikom dostęp do szybkich sieci bezprzewodowych przez wiele lat, niezależnie od tego, gdzie mieszkają i gdzie podróżują.

Jakie opcje kolorystyczne są dostępne w iphonie 14?

Telefon jest dostępny w następujących wersjach kolorystycznych: północ, fioletowy, czerwony, niebieski, księżycowa poświata. Każde urządzenie jest pokryte warstwą Ceramic Shield z przodu. Konstrukcja ze szkła i aluminium sprawia, że dotykanie tego telefonu to prawdziwe doświadczenie z segmentu premium.

Jakie opcje pojemności pamięci są dostępne w iPhone 14?

Jakie opcje pojemności pamięci będą dostępne dla iPhone’a 14? Dostępne są trzy rozmiary, jednak wersje profesjonalne (pro) pozwalają na rozszerzenie pamięci nawet do 1 TB. Apple. Podstawowy model ma 128 GB pamięci. Większe pojemności pozwolą zmieścić 256 i 512 GB danych.

Ceny wyglądają następująco: 4800 zł za model podstawowy 128 GB, 5900 zł za model 256 GB i 7200 zł za 512 gb. Oczywiście ceny te mogą ulec zmianie i mogą się różnić w zależności od operatora, u którego kupisz iPhone’a 14.

Jakie są najważniejsze rzeczy, jakie otrzymujemy kupując iPhone 14? Za co tak naprawdę płacimy?

Urządzenie ma 6,1-calowy wyświetlacz Super Retina XDR o rozdzielczości 2532×1170, który obsługuje odtwarzanie treści Dolby Vision HDR. Pod maską znajduje się układ A15 Bionic firmy Apple oraz od 128 GB lub 512 GB miejsca na dane. Jeśli chodzi o aparaty, to z tyłu znajdują się dwa 12 MP sensory – jeden szerokokątny z obiektywem o przysłonie f/1.6 i drugi ultraszerokokątny ƒ/2.

Wszystkie tryby aparatu obsługują tryb nocny, a technologia Smart HDR 3 zapewnia lepsze zdjęcia w sytuacjach o wysokim kontraście. Miłośnicy selfie docenią nową przednią kamerę TrueDepth o rozdzielczości 12 MP, która została ulepszona pod kątem pracy w słabym świetle dzięki szybszemu obiektywowi z przysłoną ƒ/2./0.

Dla wideo-filmowców dodanie nagrywania w 4K 60 klatek na sekundę w trybie HDR będzie mile widzianym uaktualnieniem. Możesz też nagrywać filmy w zwolnionym tempie z prędkością 240 klatek na sekundę (dwa razy więcej niż w poprzednich modelach).