Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sprzętu medycznego


Zanim kupisz sprzęt medyczny, upewnij się, że znasz politykę zwrotów. Jeśli produkt posiada 60-dniową politykę zwrotów, oznacza to na przykład, że możesz go zwrócić i otrzymać pełny zwrot pieniędzy, jeśli okaże się, że nie działa zgodnie z oczekiwaniami! Jeśli natomiast mamy do czynienia z 30-dniową polityką zwrotów, oznacza to, że możesz zwrócić produkt w ciągu 30 dni, ale musisz pokryć koszty przesyłki zwrotnej. W niektórych przypadkach może być również konieczne uiszczenie opłaty za przywrócenie do stanu pierwotnego.

Upewnij się, że dostawca jest autoryzowanym producentem sprzętu

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest upewnienie się, że sprzęt, który kupujesz, jest rzeczywiście wykonany przez producenta, za którego się podaje. Często zdarza się, że dostawcy wykorzystują dystrybutorów OEM do sprzedaży swoich produktów.

Chociaż często może to spowodować obniżenie ceny, ważne jest, aby sprawdzić, czy produkt jest wykonany przez OEM, a nie dystrybutora.

Nie zapomnij zapytać, co jest w standardzie sprzętu medycznego

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że większość sprzętu medycznego jest sprzedawana z jakąś formą standardowych usług serwisowych, jak również usług opcjonalnych. Na przykład, nowy skaner MRI może być dostarczany z codzienną konserwacją, taką jak serwisowanie systemu chłodzenia i wymiana suchych filtrów cząstek stałych (DPF). Jednak skaner MRI może być również dostarczany z opcjonalnymi usługami serwisowymi, takimi jak wymiana oleju lub czyszczenie.

Korzystaj z usług sprawdzonych sklepów ze sprzętem medycznym

Zakup sprzętu medycznego w Alstor nie jest  trudny i mylący. Co gorsza, często zdarza się, że nowi dostawcy mają różne warunki dla swoich produktów, a także ograniczone opcje płatności lub finansowania. Jeśli planujesz zakup nowego sprzętu medycznego, czytaj dalej, aby dowiedzieć się 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem sprzętu medycznego. Te wskazówki mogą pomóc Ci poruszać się po procesie zakupu sprzętu medycznego i dokonywać bardziej świadomych wyborów.