Telewizor 19 cali – najważniejsze parametry


telewizor 19 cali

Wbrew powszechnie obowiązującej opinii telewizory nie zawsze muszą być bardzo duże. Nie do każdego pomieszczenia nadawać się będzie model 60-calowy, dlatego też trzeba wiedzieć, jak się takie mniejsze modele powinno wybierać. Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie, gdy nabywa się telewizor 19 cali?

Kluczowe parametry

Od czego powinno się zacząć, gdy chce się mieć dobry 19-calowy telewizor? Jak się okazuje, zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, jakiego typu będzie się miało ekran. Dlatego też powinno się zwrócić uwagę na:

– rozdzielczość,

– typ ekranu,

– dodatkowe funkcje matrycy.

Jak to jednak wszystko wygląda w szczegółach? Jeśli chodzi o rozdzielczość, to w przypadku tak małych ekranów nie ma najmniejszego sensu szukać modeli 4K, bo takich zwyczajnie się nie dostanie. Warto jednak zwrócić uwagę na wersje Full HD, ponieważ niższe modele, czyli HD ready odstawać będą możliwościami.
Jeśli chodzi natomiast o typ ekranu, to w tym wypadku dominującym rozwiązaniem są oczywiście ekrany LED, czyli klasyczny LCD o podświetleniu diodami LED.
Na koniec warto sprawdzić, czy ekran wyposażony będzie np. w HDR, co znacznie poprawi jakość wyświetlanego przez niego obrazu.

telewizor 19 cali

O czym jeszcze warto pamiętać?

Oczywiście te trzy kluczowe sprawy dotyczące ekranu to nie wszystko, czemu każda kupująca osoba powinna się bliżej przyjrzeć. Oprócz tego warto sprawdzić, czy telewizor zgodny jest z systemem VESA, czyli łatwo będzie dobrać do niego odpowiedni uchwyt ścienny. Dodatkowo powinien on mieć odpowiednią liczbę gniazd, aby np. nie trzeba było przełączać pomiędzy sobą odtwarzacza Blue-ray i dekodera kablówki.
Na koniec warto się jeszcze przyjrzeć temu, czy taki model telewizora będzie wyposażony w funkcję smart TV, co znacznie rozszerzy jego funkcję użytkowe i da możliwość podłączenia odbiornika do internetu.