Ograniczanie dostępu


Każda firma nawet nieduża potrzebuje mieć zastosowane różnego rodzaju metody ograniczenia dostępu, do niektórych pomieszczeń. Wynika to z bardzo wielu czynników, zarówno działających dla dobra samej firmy, jak i wynikających z litery prawa.

Gdzie musimy stosować systemy dostępowe?

Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów, obszaru gdzie system dostępowy jest potrzebny, to ochrona danych osobowych. W naszych czasach każdy dział kadr przechowuje bardzo dużo cennych danych o naszych pracownikach. Wiele przepisów w tym RODO, wymaga od nas kładzenia szczególnego nacisku na ich ochronę. Wiadome jest, że do tych danych są upoważnieni pracownicy działu, ale niekoniecznie już inni pracownicy. Z tego powodu, dział kadr i płac musi mieć specjalne archiwum, do którego dostęp mają tylko wybrane osoby. Do zrealizowania tego celu musimy mieć system lub systemy dostępowe zainstalowane w naszym miejscu pracy.

Jaki system dostępowy jest najlepszy?

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji, jest system dostępowy wykorzystujący karty plastikowe i zamki magnetyczne. Wynika to z kilku jego zalet, do których zaliczamy:

– niewygórowaną cenę,
– skuteczność,
– potwierdzone działanie,
– łatwość implementacji.

Karty plastikowe, których używają nasi pracownicy możemy wyrabiać sami. Jeżeli któryś z pracowników zgubiłby kartę, możemy mu samodzielnie ją dorobić. Dodatkowo proste interfejsy pozwalają na bieżąco dostęp nam dodawać lub odbierać.