Do czego służy zegarek smartwatch?


Nowoczesne technologie każdego dnia przynoszą nam coraz to nowe rozwiązania i ułatwienia związane z codziennym życiem. Dobrym tego przykładem jest zegarek smartwatch, który, choć z pozoru wygląda jak zwykły, używany od dawna zegarek, to jednak kryje w sobie naprawdę wiele ciekawych rozwiązań i możliwości. Czym jest taki zegarek, a także, do czego może być wykorzystany?

Czym jest zegarek smartwatch?

Zegarek smartwatch to niewielkie urządzenie, które umieszczone zostało na pasku na rękę i które przypomina do złudzenia klasyczny prosty zegarek. Różnice widać jednak od razu, gdy tylko się go włączy. Zamiast zwykłej tarczy ze wskazówkami przed użytkownikiem ukazuje się cyfrowy wyświetlacz, który jest w stanie oprócz aktualnej godziny oraz daty, pokazywać wiele dodatkowych informacji.

Do czego służą zegarki smartwatch?

Podstawową funkcją, jaką charakteryzuje się taki zegarek, jest oczywiście możliwość połączenia go poprzez protokół bluetooth z posiadanym smartfonem. Dzięki temu, w sytuacji, gdy ktoś do nas będzie dzwonił, napisze SMS-a lub też wyśle maila, zegarek nie tylko delikatnie zawibruje sygnalizując przychodzące połączenie lub wiadomość, lecz w przypadku tych drugich, będzie w stanie je od razu wyświetlić na swoim ekranie. Ne trzeba więc wyjmować telefonu z kieszeni, żeby odczytać np. SMS-a.
Co więcej, tego typu zegarki wyposażone są w liczne funkcje sportowe. Nie tylko są one w stanie liczyć kroki, przebytą odległość, czy też czas, w jakim się to zrobi, lecz również mogą analizować puls i tętno.