Czy domofony są skutecznym systemem kontroli dostępu do mieszkań?


domofony

 

W miejscu zamieszkania ważne jest zapewnienie ochrony przed zagrożeniami z zewnątrz. Chodzi o to, by niepożądane osoby miały utrudniony dostęp do prywatnego mieszkania. W osiedlowych blokach problem ten jest rozwiązany poprzez instalowanie domofonów przed wejściami do wszystkich klatek schodowych. Właściciele domów jednorodzinnych muszą zająć się tym na własną rękę. Zazwyczaj ich posesje otoczone są jakimś rodzajem ogrodzenia, więc domofon można umieścić na furtce. 

Do czego służy domofon?

Nowoczesne domofony umożliwiają nawiązanie rozmowy pomiędzy osobą znajdującą się na zewnątrz budynku a jego mieszkańcami przebywającymi w środku. Na umieszczonym w pobliżu furtki panelu znajduje się przycisk do wywoływania sygnału dźwiękowego. Na ten odgłos reaguje właściciel domu poprzez podniesienie słuchawki. Krótka rozmowa pozwala stwierdzić kim jest osoba oczekująca na wejście.

Takie domofony rozwiązują problem wpuszczania do domu natrętnych akwizytorów oferujących swoje towary. Kontrolowanie wejścia to także ochrona przed złodziejami mogącymi niepostrzeżenie wtargnąć na posesję.

Liczy się jakość i niezawodność.domofony

Dla funkcjonalności i atrakcyjności domofonów duże znaczenie ma:

Opcja dla domów dwurodzinnych

W sprzedaży na tej stronie są także domofony przeznaczone dla dwóch rodzin mieszkających w zespolonym „bliźniaku”. Właściciele mogą pomiędzy sobą podzielić koszty zakupu i montażu, bo potrzebny jest tylko jeden panel. Na nim wyodrębnione są numery mieszkań. Do nich przyporządkowane są przyciski uruchamiające osobne słuchawki. Umożliwia to zdalną niezależną komunikację z wybranymi mieszkańcami.