O czym trzeba pamiętać kupując hulajnogę?


Zakup hulajnogi elektrycznej to zawsze poważna decyzja. Wbrew pozorom jest to pojazd, którego używanie może być niebezpieczne dla jego kierowcy i innych użytkowników ruchu. Z tego powodu ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku podczas jazdy oraz prawidłowe użytkowanie sprzętu. O czym trzeba pamiętać, kupując hulajnogę elektryczną?

Ważna jest waga

Hulajnoga elektryczna jest dostępna w wielu wersjach. Każdy z modeli ma inną wagę. Warto zwracać na nią uwagę, bo od niej zależy komfort użytkowania samej hulajnogi. Lżejszą hulajnogę łatwiej jest przenieść z miejsca na miejsce w razie wyładowania się akumulatorów w czasie jazdy lub wnieść ją po schodach do mieszkania. Równocześnie lekkie pojazdy mogą mieć mniejszą nośność, co oznacza, że mogą korzystać z nich lżejsze osoby.

Siedzisko

Pomimo że z definicji na hulajnodze elektrycznej powinno się stać, to dostępne są modele wyposażone w niewielkie siedzisko. Oczywiście nie jest to fotel, który umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji. To tylko niewielkie siedzonko, na którym można się oprzeć, by było wygodniej w czasie jazdy. Trzeba jednak pamiętać, że siedzisko zajmuje sporo miejsca na samej hulajnodze, więc poza nim nie zostanie dużo miejsca na ewentualną torbę.

Długość ładowania hulajnogi

Bardzo ważna jest długość ładowania akumulatorów. Im krótsza, tym lepsza. Oznacza ona, że hulajnoga szybciej nadaje się do użytku. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy trzeba zaplanować przerwy w trasie przeznaczone właśnie na naładowanie się akumulatorów od hulajnogi.